Badania genetyczne

 

Genetyka to nowoczesna gałąź medycyny, która rewolucjonizuje sposób diagnostyki i terapii. Badania określające profil żywieniowy, wspierające proces odżywiania a nawet optymalizujące procesy treningowe sportowców amatorów jak i zawodowców.

Oferujemy Państwu badania dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego organizmu.

 

Nowością DF Medica jest pakiet iGenesis - zawierający spersonalizowane zalecenia dla pacjenta. W skład pakietu wchodzą:

- iGENESIS SENSOR - identyfikacja genów odpowiedzialnych za nadwrażliwość lub nietolerancje pokarmowe  

- iGENESIS HEALTH - identyfikacja wariantów genetycznych mających wpływ na kluczowe aspekty funkcjonowania organizmu

- iGENESIS SLIM - kontrola masy ciała

- iGENESIS MICRO - witaminy i składniki mineralne

- iGENESIS DETOX - informacja o zdolności organizmu do walki z wolnymi rodnikami  - informacja o zdolności organizmu do oczyszczania z toksyn

 

Wiecej informacji na temat badania w załączniku pdf - powyżej lub na stronie DF Medica.

 Żyj w zgodzie z własnym DNA i zapobiegaj chorobom dietozależnym !

                                                     Przyszłość staje się teraźniejszością ....

Zbadaj siebie i bliskich, by zdobyć dokładne wytyczne jak zapobiegać chorobom i jak je leczyć.

Badania genetyczne wykonuje się TYLKO RAZ W ŻYCIU, a uzyskane dzięki niemu dane będą zawsze aktualne.
 

Pozostałe pakiety badań :

- GENODIET COMPLETO  

- OMEGA TEST - to klucz do prawidłowego funkcjonowania każdej komórki ciała człowieka. Odpowiednie proporcje kwasów tłuszczowych Omega wspomagają metabolizm organizmu w walce z procesami chorobotwórczymi.

- FARMAKOGENETYKA - terapia lekowa indywidualnie dopasowana dla pacjenta. Badanie ocenia predyspozycje genetyczne organizmu umożliwiające zaplanowanie skutecznej farmakoterapii oraz optymalizację procesu leczenia pacjenta.

- PAKIET  FITSPORT - badanie to określa indywidualne predyspozycje genetyczne, niezbędne do zoptymalizowania treningu, poprawienia wyników sportowych i przyspieszenia procesu regeneracji.
Dla osób, które ćwiczą samodzielnie bez pomocy instruktora - FITSPORT do zbiór wytycznych, niezwykle przydatny w planowaniu koncepcji aktywności fizycznej.
Dla trenerów osobistych FITSPORT to solidna podpowiedź, w jaki sposób zoptymalizować wyniki swoich podopiecznych - dzięki dbałości o najdrobniejszy szczegół i sprofilowanie każdego etapu procesu przygotowawczego.


Dowiedz się więcej:


FITSPORT pomoże odkryć sportowe predyspozycje Twojego dziecka. Podpowiada jak zaplanować trening i ile czasu zaplanować na przerwy, aby zmniejszyć ryzyko kontuzji oraz w pełni zregenerować organizm.

Badanie FITSPORT BADA :

- Predyspozycje do okreśłonego rodzaju wysiłku -
analiza FitSport wskazuje, który typ włókien mięśniowych (szybkokurczliwych czy wolnokurczliwych) jest szczególnie rozwinięty i do jakiego rodzaju wysiłku istnieje szczególna predyspozycja
- Zdolność lipolizy - lipoliza ma bezpośredni związek ze zdolnością organizmu do eliminowania tkanki tłuszczowej. Informacje uzyskane po badaniu DNA pozwalają tak regulować aktywność fizyczną, by doprowadzić do efektywnej redukcji tkanki tłuszczowej.
- Zdolności antyoksydacyjne - możliwość organizmu do usuwania toksyn, które gromadzą się w trakcie aktywności fizycznej zależą od uwarunkowań genetycznych. Właściwa interpretacja zdolności antyoksydacyjnych pozwala nie tylko na indywidualne planowanie treningu, ale również na opracowanie optymalnej diety i suplementacji.
- Reakcja zapalna - uszkodzenia mięśni są skutkiem intensywnej aktywności fizycznej. Dlatego określenie poziomu indywidualnych reakcji zaplanych jest kluczową informacją na etapie planowania ilości jednostek treningowych w tzw. mikrocyklu oraz synchronizowania ich z długością odpoczynku.

                       Każdy ma prawo wybrać taką dyscyplinę sportu, która pozwoli mu w pełni wykorzystać swoje mocne strony i przekona do tego, by na ich fundamencie budować przyszłe sukcesy. Na miarę potencjału organizmu i własnych oczekiwań.


POLSKIE RADIO JEDYNKA

INTERNET:
Polecam nowy wywiad z doc Lucyną Ostrowską :  "Dieta dr Dąbrowskiej a diagnostyka genetyczna 

http://www.styl.pl/diety/news-tym-razem-schudne,nId,2512757


http://www.lifestyle.newseria.pl/newsy/genodieta_czyli_dieta,p2039900347?PHPSESSID

http://kobieta.onet.pl/zdrowie/porady-ekspertow/genodieta-poprawia-jakosc-i-dlugosc-zycia/fsl0m

http://kobieta.wp.pl/kat,74834,title,Genodieta-hit-czy-kit,vid,16422887,wideo.html?ticaid=114786