Wizyta u dietetyka

Wizyta u dietetyka

Przed pierwszą wizytą u dietetyka prosimy zapoznać się z regulaminem

Aby poznać Państwa preferencje pokarmowe i przyzwyczajenie zachęcam do pobrania dzienniczka żywieniowego, którego dokładne wypełnienie daje gwarancję ułożenia „diety skrojonej na miarę”.

• Zastanów się czego oczekujesz podczas swojej wizyty oraz jakie efekty diety chcesz uzyskać?

• Jeżeli posiadasz aktualne (z ostatnich 3 miesięcy ) badanie krwi – morfologie, profil lipidowy (cholesterol), poziom TSH (hormony tarczycowe), poziom witaminy D3, cukier i insulinę – na czczo zabierz je ze sobą na pierwszą wizytę.

• Jeżeli bierzesz leki lub wspomagasz się suplementami diety również przygotuj ich listę i zabierz je ze sobą na pierwszą wizytę.

• Pierwsza wizyta to również analiza składu ciała za pomocą nowoczesnego urządzenia InBody. Aby wynik pomiaru był wiarygodny należy wykonać go na czczo, zrezygnować w dniu wizyty z intensywnego wysiłku fizycznego i sauny.

A gdy już odwiedzisz Poradnię Zdrowa-Kaloria:

Pierwsza wizyta trwa ok. 60 minut i obejmuje:

1.  Analizę i pomiar składu ciała wraz z interpretacją wyników za pomocą najnowocześniejszego urządzenia firmy Biospace – InBody.
2.  Analizę nawyków żywieniowych – przeprowadzenie wywiadu żywieniowego.
3.  Ustalenie podstawowej przemiany materii i całkowitej przemiany materii.
4.  Ustalenie wartości energetycznej diety i jej szczegółów takich jak np.   rozkład posiłków, ustalenie kosztów diety, czy stopnia trudności przygotowywania posiłków.
5.   Zalecenia i porady.

Wizyta kontrolna

Pierwsza wizyta kontrolna powinna odbyć się po ok. 2 tygodniach stosowania diety, aby ocenić skuteczność diety i wprowadzić ewentualnie zmiany. Dalsze wizyty odbywają się zgodnie z życzeniem pacjenta.

Suplementy diety

Zostają wykluczone z diety. Dobrze zbilansowana dieta zapewnia organizmowi dostarczenie wszystkich niezbędnych witamin i składników mineralnych.

    Formularz nie powinien być wykorzystywany do celów marketingowych. Wysyłając email poprzez ten formularz potwierdzasz, że jest on związany z tematyką strony.

    Potrzebujesz pomocy?

    W celu uzyskania specjalistycznej porady możesz skontaktować się z nami.